Littelfuse V551HA32
V551HA32 picture photo
Mfg. Part Number
V551HA32
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 778V 25KA DISC 32MM
Datasheet Download
V551HA32.pdf
Availability of V551HA32
QUANTITY
V551HA32 Order Process
Ship out your order
Specifications of V551HA32
Internal Part NumberEIS-V551HA32
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesHA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)778V
Varistor Voltage (Typ)863.5V
Varistor Voltage (Max)949V
Current - Surge25kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts550VAC
Maximum DC Volts710VDC
Energy530J
Package / CaseDisc 32mm, Formed Tabs
Mounting TypeBolt Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V551HA32
Related LinksV551, V551HA32 Datasheet, Littelfuse Distributor
V551HA32 Details Description
Related parts for V551HA32
CONN HEADER .100 DUAL STR 48POS datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP SMPL HOLD 1.5MHZ 14CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 76A TO-220AB datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 10-25V 1.4A datasheet.pdf
Connector Socket 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf