Omron Automation & Safety V600-D8KR12
V600-D8KR12 picture photo
Mfg. Part Number
V600-D8KR12
Manufacturer
Product Category
RFID Transponders, Tags
Brief Description
8K BYTE RF-ID TAG
Datasheet Download
V600-D8KR12.pdf
Availability of V600-D8KR12
QUANTITY
V600-D8KR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of V600-D8KR12
Internal Part NumberEIS-V600-D8KR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRFID Transponders, Tags
Series-
StyleEncapsulated
TechnologyPassive
Frequency-
Memory TypeRead/Write
Writable Memory8kB (User)
Standards-
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
Size / Dimension65.00mm x 40.00mm x 15.00mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V600-D8KR12
Related LinksV600-, V600-D8KR12 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
V600-D8KR12 Details Description
Related parts for V600-D8KR12
VARISTOR 212V 40KA DISC 40MM datasheet.pdf
RES 220 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28DIP datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 784FCBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 1.2MM 2POS datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.99K OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP TANT 300UF 20% 30V AXIAL datasheet.pdf
MICRO 15C P 48" YEL JACKS datasheet.pdf