Littelfuse V680ZA05PX2855
V680ZA05PX2855 picture photo
Mfg. Part Number
V680ZA05PX2855
Brief Description
VARISTOR 610V 400A DISC 5MM
Datasheet Download
V680ZA05PX2855.pdf
Availability of V680ZA05PX2855
QUANTITY
V680ZA05PX2855 Order Process
Ship out your order
Specifications of V680ZA05PX2855
Internal Part NumberEIS-V680ZA05PX2855
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)612V
Varistor Voltage (Typ)680V
Varistor Voltage (Max)748V
Current - Surge400A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts420VAC
Maximum DC Volts560VDC
Energy14J
Package / CaseDisc 5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V680ZA05PX2855
Related LinksV680ZA0, V680ZA05PX2855 Datasheet, Littelfuse Distributor
V680ZA05PX2855 Details Description
Related parts for V680ZA05PX2855
THERMISTOR NTC 250 OHM @ 25C datasheet.pdf
CONN JACK R/A 2-COND SGL CLOSED datasheet.pdf
IC COUNTER 8BIT SYNC ECL 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AMP MCP2.8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX1M datasheet.pdf
Connector Receptacle 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 4.3A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf