Littelfuse V681HA32
V681HA32 picture photo
Mfg. Part Number
V681HA32
Brief Description
VARISTOR 962V 25KA DISC 32MM
Datasheet Download
V681HA32.pdf
Availability of V681HA32
QUANTITY
V681HA32 Order Process
Ship out your order
Specifications of V681HA32
Internal Part NumberEIS-V681HA32
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesHA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)962V
Varistor Voltage (Typ)1067.5V (1.0675kV)
Varistor Voltage (Max)1173V (1.173kV)
Current - Surge25kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts680VAC
Maximum DC Volts875VDC
Energy610J
Package / CaseDisc 32mm, Formed Tabs
Mounting TypeBolt Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V681HA32
Related LinksV681, V681HA32 Datasheet, Littelfuse Distributor
V681HA32 Details Description
Related parts for V681HA32
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5POS 0.5MM 5" datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 12UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 7.98"LX6.01"W datasheet.pdf