Littelfuse V681HF34
V681HF34 picture photo
Mfg. Part Number
V681HF34
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 962V 40KA SQUARE 34MM
Datasheet Download
V681HF34.pdf
Availability of V681HF34
QUANTITY
V681HF34 Order Process
Ship out your order
Specifications of V681HF34
Internal Part NumberEIS-V681HF34
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesHF34
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)962V
Varistor Voltage (Typ)1067.5V (1.0675kV)
Varistor Voltage (Max)1173V (1.173kV)
Current - Surge40kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts680VAC
Maximum DC Volts875VDC
Energy925J
Package / CaseSquare 34mm, Tabs
Mounting TypeBolt Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V681HF34
Related LinksV681, V681HF34 Datasheet, Littelfuse Distributor
V681HF34 Details Description
Related parts for V681HF34
IC REG SWTCHD CAP INV 60MA SOT23 datasheet.pdf
SIDACTOR BI 90V 150A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 3W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 340MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 2A DL HS 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 3.3V 10W datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf