Honeywell Sensing and Productivity Solutions V7-1A23E9-032-1
V7-1A23E9-032-1 picture photo
Mfg. Part Number
V7-1A23E9-032-1
Manufacturer
Product Category
Snap Action, Limit Switches
Brief Description
SWITCH LIMIT SPST 5A QC
Datasheet Download
V7-1A23E9-032-1.pdf
Availability of V7-1A23E9-032-1
QUANTITY
V7-1A23E9-032-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of V7-1A23E9-032-1
Internal Part NumberEIS-V7-1A23E9-032-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHoneywell - MICRO SWITCH V7 Series
Standard Package100
Category Switches
FamilySnap Action, Limit Switches
SeriesV7
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V7-1A23E9-032-1
V7-1A23E9-032-1 Details Description
Related parts for V7-1A23E9-032-1
FILTER LINE 20UH 2A VERTICAL datasheet.pdf
CAP FILM 1.6UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 3.16 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
RES 1.916K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 28POS datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf