Littelfuse V715ZA05P
V715ZA05P picture photo
Mfg. Part Number
V715ZA05P
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 643V 400A DISC 5MM
Datasheet Download
V715ZA05P.pdf
Availability of V715ZA05P
QUANTITY
V715ZA05P Order Process
Ship out your order
Specifications of V715ZA05P
Internal Part NumberEIS-V715ZA05P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)643.5V
Varistor Voltage (Typ)715V
Varistor Voltage (Max)786.5V
Current - Surge400A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts440VAC
Maximum DC Volts585VDC
Energy15.5J
Package / CaseDisc 5mm