TDK Corporation VAR-18094218M3P-XK
VAR-18094218M3P-XK picture photo
Mfg. Part Number
VAR-18094218M3P-XK
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 21.8V RING
Datasheet Download
VAR-18094218M3P-XK.pdf
Availability of VAR-18094218M3P-XK
QUANTITY
VAR-18094218M3P-XK Order Process
Ship out your order
Specifications of VAR-18094218M3P-XK
Internal Part NumberEIS-VAR-18094218M3P-XK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesVAR-18
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)17.6V
Varistor Voltage (Typ)21.8V
Varistor Voltage (Max)26V
Current - Surge-
Number of Circuits-
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts-
Energy-
Package / CaseRing, Surface Electrodes
Mounting TypeChassis Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VAR-18094218M3P-XK
Related LinksVAR-18094, VAR-18094218M3P-XK Datasheet, TDK Corporation Distributor
VAR-18094218M3P-XK Details Description
Related parts for VAR-18094218M3P-XK
IC OPAMP JFET 1MHZ 14DIP datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG ADJ 2A TSOT23 datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC QUAD LINE RECEIVER 14-DIP datasheet.pdf
FUSE 1250A 690V 2FKE/115 AR UC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 590MA 756 MOHM datasheet.pdf
BAG 8X12" MOISTURE BARRIER datasheet.pdf
DIGITAL FLOW SENSOR 5L/MIN NPN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
OSC SO 90.000MHZ LVTTL SMD datasheet.pdf