TDK Corporation VAR-18160550M5P-XK
VAR-18160550M5P-XK picture photo
Mfg. Part Number
VAR-18160550M5P-XK
Brief Description
VARISTOR 55V RING
Datasheet Download
VAR-18160550M5P-XK.pdf
Availability of VAR-18160550M5P-XK
QUANTITY
VAR-18160550M5P-XK Order Process
Ship out your order
Specifications of VAR-18160550M5P-XK
Internal Part NumberEIS-VAR-18160550M5P-XK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)-
Varistor Voltage (Typ)50V
Varistor Voltage (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VAR-18160550M5P-XK
Related LinksVAR-18160, VAR-18160550M5P-XK Datasheet, TDK Corporation Distributor
VAR-18160550M5P-XK Details Description
Related parts for VAR-18160550M5P-XK
FIXED IND 39NH 270MA 700 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ARRAY 33PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 1411 datasheet.pdf
Crystal 13.54856MHz 30ppm 10pF 50 Ohm -40°C - 105°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 58POS 1MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf