IXYS Corporation VBE100-12NO7
VBE100-12NO7 picture photo
Mfg. Part Number
VBE100-12NO7
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
DIODE BRIDGE FRED 1200V ECO-PAC2
Datasheet Download
VBE100-12NO7.pdf
Availability of VBE100-12NO7
QUANTITY
VBE100-12NO7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VBE100-12NO7
Internal Part NumberEIS-VBE100-12NO7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingBulk
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1200V
Current - DC Forward (If) (Max)100A
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseECO-PAC2
Supplier Device PackageECO-PAC2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VBE100-12NO7
Related LinksVBE100, VBE100-12NO7 Datasheet, IXYS Corporation Distributor
VBE100-12NO7 Details Description
Related parts for VBE100-12NO7
CONN ARRAY FEMALE 400POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 78UH 820MA 300 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 130MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
28 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W +/-3.3V 152MA OUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.16UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf