IXYS Corporation VBO21-12NO7
VBO21-12NO7 picture photo
Mfg. Part Number
VBO21-12NO7
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
DIODE BRIDGE 21A 1200V ECO-PAC1
Datasheet Download
VBO21-12NO7.pdf
Availability of VBO21-12NO7
QUANTITY
VBO21-12NO7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VBO21-12NO7
Internal Part NumberEIS-VBO21-12NO7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingBulk
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1200V
Current - DC Forward (If) (Max)21A
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseECO-PAC1
Supplier Device PackageECO-PAC1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VBO21-12NO7
Related LinksVBO21, VBO21-12NO7 Datasheet, IXYS Corporation Distributor
VBO21-12NO7 Details Description
Related parts for VBO21-12NO7
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
PWR LED LIGHT SOURCE 1W BLUE datasheet.pdf
RES 5M OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
PP001/002 PROBE TIP-BNC datasheet.pdf
XRX 10/100 MDIX 3.3V IND 32TQFN datasheet.pdf