IXYS Corporation VDI75-06P1
VDI75-06P1 picture photo
Mfg. Part Number
VDI75-06P1
Brief Description
MOD IGBT BUCK 600V ECO-PAC2
Datasheet Download
VDI75-06P1.pdf
Availability of VDI75-06P1
QUANTITY
VDI75-06P1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VDI75-06P1
Internal Part NumberEIS-VDI75-06P1
ConfigurationSingle
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)600V
Current - Collector (Ic) (Max)69A
Power - Max208W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic2.8V @ 15V, 75A
Current - Collector Cutoff (Max)800µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce2.8nF @ 25V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VDI75-06P1
Related LinksVDI75, VDI75-06P1 Datasheet, IXYS Corporation Distributor
VDI75-06P1 Details Description
Related parts for VDI75-06P1
RES SMD 95.3 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
COUPLING LD/LDP/CD10 WHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 190PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
R/A SPECIAL HEADER datasheet.pdf
RES 1.50M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.2UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
IC CLK ZDB 8OUT 125MHZ 32TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 5% 450VDC RAD 4LD datasheet.pdf