Rohm Semiconductor VDZT2R13B
VDZT2R13B picture photo
Mfg. Part Number
VDZT2R13B
Brief Description
DIODE ZENER 13V 100MW VMD2
Datasheet Download
VDZT2R13B.pdf
Availability of VDZT2R13B
QUANTITY
VDZT2R13B Order Process
Ship out your order
Specifications of VDZT2R13B
Internal Part NumberEIS-VDZT2R13B
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±2%
Power - Max100mW
Impedance (Max) (Zzt)37 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 10V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VDZT2R13B
Related LinksVDZT, VDZT2R13B Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
VDZT2R13B Details Description
Related parts for VDZT2R13B
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EXTEND datasheet.pdf
GENDER CHANGER HD15F TO HD15F datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SSMINI3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET CONTACT SOLDER GOLD datasheet.pdf
TOOL POSITIONER MS3191-12A datasheet.pdf
CONN FFC TOP 9POS 0.5MM SMD R/A datasheet.pdf