Rohm Semiconductor VDZT2R33B
VDZT2R33B picture photo
Mfg. Part Number
VDZT2R33B
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 33V 100MW VMD2
Datasheet Download
VDZT2R33B.pdf
Availability of VDZT2R33B
QUANTITY
VDZT2R33B Order Process
Ship out your order
Specifications of VDZT2R33B
Internal Part NumberEIS-VDZT2R33B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±3%
Power - Max100mW
Impedance (Max) (Zzt)250 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 25V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, Flat Lead
Supplier Device PackageVMD2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VDZT2R33B
Related LinksVDZT, VDZT2R33B Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
VDZT2R33B Details Description
Related parts for VDZT2R33B
EMULATION POD FOR 38000 SERIES 3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 110 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 140MA 5.2 OHM datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf