Rohm Semiconductor VDZT2R4.3B
VDZT2R4.3B picture photo
Mfg. Part Number
VDZT2R4.3B
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 100MW VMD2
Datasheet Download
VDZT2R4.3B.pdf
Availability of VDZT2R4.3B
QUANTITY
VDZT2R4.3B Order Process
Ship out your order
Specifications of VDZT2R4.3B
Internal Part NumberEIS-VDZT2R4.3B
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±3%
Power - Max100mW
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VDZT2R4.3B
Related LinksVDZT2, VDZT2R4.3B Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
VDZT2R4.3B Details Description
Related parts for VDZT2R4.3B
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
KIT LUG FOR BDNF 600A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/64 BK 250X4' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
17 SIL MALE VERT CONN F/LATCH datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 200UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 111.428 OHM 1/10W 0805 datasheet.pdf
MODEL 711 TAP SWITCH 7A 125V datasheet.pdf