Vicor Corporation VE-21H-EU-B1
VE-21H-EU-B1 picture photo
Mfg. Part Number
VE-21H-EU-B1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W
Datasheet Download
VE-21H-EU-B1.pdf
Availability of VE-21H-EU-B1
QUANTITY
VE-21H-EU-B1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-21H-EU-B1
Internal Part NumberEIS-VE-21H-EU-B1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 152V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)3.85A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max200W