Vicor Corporation VE-21L-IX-F3
VE-21L-IX-F3 picture photo
Mfg. Part Number
VE-21L-IX-F3
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W
Datasheet Download
VE-21L-IX-F3.pdf
Availability of VE-21L-IX-F3
QUANTITY
VE-21L-IX-F3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-21L-IX-F3
Internal Part NumberEIS-VE-21L-IX-F3
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 128V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2.68A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-21L-IX-F3
Related LinksVE-21L, VE-21L-IX-F3 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-21L-IX-F3 Details Description
Related parts for VE-21L-IX-F3
CAP CER 0.015UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CABLE DSUB 25POS FML-2X14POS 1M datasheet.pdf
IC REG BCK 2.3V 0.6A SYNC 6WLCSP datasheet.pdf