Vicor Corporation VE-21L-MU-F4
VE-21L-MU-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VE-21L-MU-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W
Datasheet Download
VE-21L-MU-F4.pdf
Availability of VE-21L-MU-F4
QUANTITY
VE-21L-MU-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-21L-MU-F4
Internal Part NumberEIS-VE-21L-MU-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 128V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)7.14A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-21L-MU-F4
Related LinksVE-21L, VE-21L-MU-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-21L-MU-F4 Details Description
Related parts for VE-21L-MU-F4
SIDACTOR BI 120V 250A 2QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT SKT datasheet.pdf
TAPER PIN ON STRIP,GOLD;53SER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 320 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 113BGA datasheet.pdf
FUSE MIDGET 20A 600V FAST-ACTING datasheet.pdf
BOX II 3 ROW RECP ASSY 120 PS datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 470PF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf