Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-182-C3-R0
ATS-10D-182-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10D-182-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-10D-182-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10D-182-C3-R0
QUANTITY
ATS-10D-182-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10D-182-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10D-182-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.61°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10D-182-C3-R0
Related LinksATS-10D-, ATS-10D-182-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10D-182-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10D-182-C3-R0
IC FPGA 147 I/O 208QFP datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 8-DFN datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
METRIC MAT BLACK 1000MM X 750MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 175W datasheet.pdf
BIT PHILLIPS SZ2 2.76" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf