Vicor Corporation VE-21X-MU-F4
VE-21X-MU-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VE-21X-MU-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W
Datasheet Download
VE-21X-MU-F4.pdf
Availability of VE-21X-MU-F4
QUANTITY
VE-21X-MU-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-21X-MU-F4
Internal Part NumberEIS-VE-21X-MU-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.2V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)38.46A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-21X-MU-F4
Related LinksVE-21X, VE-21X-MU-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-21X-MU-F4 Details Description
Related parts for VE-21X-MU-F4
IC OPAMP INSTR 200KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP MICA 240PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V TSOT23-6 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 10MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0091UF 5% 400VDC AXIA datasheet.pdf