Vicor Corporation VE-21Y-IV-B1
VE-21Y-IV-B1 picture photo
Mfg. Part Number
VE-21Y-IV-B1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W
Datasheet Download
VE-21Y-IV-B1.pdf
Availability of VE-21Y-IV-B1
QUANTITY
VE-21Y-IV-B1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-21Y-IV-B1
Internal Part NumberEIS-VE-21Y-IV-B1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)30A
Power (Watts) - Manufacture Series99W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max99W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-21Y-IV-B1
Related LinksVE-21Y, VE-21Y-IV-B1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-21Y-IV-B1 Details Description
Related parts for VE-21Y-IV-B1
IC SWITCH SPDT 16DIP datasheet.pdf
RELAY SSR 12A 480VAC DC IN PNL datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8SO datasheet.pdf
9130 W/RS232 CABLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 3MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CGRID VT BKWY HDR 30 SAU 66CKT ( datasheet.pdf
26500 23#20 20#16 P BY RECP LC datasheet.pdf
120 dB Range (3 nA to 3 mA) Dual Logarithmic Converter IC datasheet.pdf