Vicor Corporation VE-21Y-MW-F1
VE-21Y-MW-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VE-21Y-MW-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W
Datasheet Download
VE-21Y-MW-F1.pdf
Availability of VE-21Y-MW-F1
QUANTITY
VE-21Y-MW-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-21Y-MW-F1
Internal Part NumberEIS-VE-21Y-MW-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)20A
Power (Watts) - Manufacture Series66W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max66W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-21Y-MW-F1
Related LinksVE-21Y, VE-21Y-MW-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-21Y-MW-F1 Details Description
Related parts for VE-21Y-MW-F1
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
TRIAC 600V 12A TO220AB datasheet.pdf
RACK STEEL 24.5X21.3X54.2 GRY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 33K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 110V 6A TO3PF datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
100 50SR PNL MNT PLUG ASSY datasheet.pdf
470UF 450V 35X50MM 85C 15000H datasheet.pdf