Vicor Corporation VE-25T-IY-F4
VE-25T-IY-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VE-25T-IY-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W
Datasheet Download
VE-25T-IY-F4.pdf
Availability of VE-25T-IY-F4
QUANTITY
VE-25T-IY-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-25T-IY-F4
Internal Part NumberEIS-VE-25T-IY-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 16.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)7.69A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-25T-IY-F4
Related LinksVE-25T, VE-25T-IY-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-25T-IY-F4 Details Description
Related parts for VE-25T-IY-F4
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
CONN HEADER 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 24.42K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
IB IL 24 SDOR 4-PLSET/CP datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf