Vishay Semiconductor/Diodes Division VEMI65A6-FC2-GS08
VEMI65A6-FC2-GS08 picture photo
Mfg. Part Number
VEMI65A6-FC2-GS08
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
IC EMI FILTER 6CH FLIPCHIP/BGA
Datasheet Download
VEMI65A6-FC2-GS08.pdf
Availability of VEMI65A6-FC2-GS08
QUANTITY
VEMI65A6-FC2-GS08 Order Process
Ship out your order
Specifications of VEMI65A6-FC2-GS08
Internal Part NumberEIS-VEMI65A6-FC2-GS08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyRC (Pi)
Number of Channels6
Center / Cutoff Frequency60MHz (Cutoff)
Attenuation Value30dB @ 800MHz ~ 2GHz
Resistance - Channel (Ohms)100
Current5A
ValuesR = 100 Ohms, C = 90pF
ESD ProtectionYes
Filter Order2nd
ApplicationsData Lines for Mobile Devices
Package / Case15-FCBGA
Size / Dimension0.117" L x 0.052" W (2.96mm x 1.33mm)
Height0.026" (0.65mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VEMI65A6-FC2-GS08
Related LinksVEMI65A6, VEMI65A6-FC2-GS08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VEMI65A6-FC2-GS08 Details Description
Related parts for VEMI65A6-FC2-GS08
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100' datasheet.pdf
RES SMD 3.48KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 5.08MM 15POS GREEN datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
SNAPPER HOSE CLAMP BLACK datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
3 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
FIXED IND 125NH 25A 0.41 MOHM datasheet.pdf