3M VFP-876-1-48-BLACK
VFP-876-1-48-BLACK picture photo
Mfg. Part Number
VFP-876-1-48-BLACK
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEATSHRINK 1 BK 48"
Datasheet Download
VFP-876-1-48-BLACK.pdf
Availability of VFP-876-1-48-BLACK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
VFP-876-1-48-BLACK Order Process
Ship out your order
Specifications of VFP-876-1-48-BLACK
Internal Part NumberEIS-VFP-876-1-48-BLACK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety DatasheetVFP-876 Heat Shrink Tubing MSDS
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesVFP-876
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VFP-876-1-48-BLACK
Related LinksVFP-876-1, VFP-876-1-48-BLACK Datasheet, 3M Distributor
VFP-876-1-48-BLACK Details Description
Related parts for VFP-876-1-48-BLACK
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 193 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.039DIA TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS .050" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf