Epson VG-4231CA 37.7210M-TGRH3
VG-4231CA 37.7210M-TGRH3 picture photo
Mfg. Part Number
VG-4231CA 37.7210M-TGRH3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 37.721MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
VG-4231CA 37.7210M-TGRH3.pdf
Availability of VG-4231CA 37.7210M-TGRH3
QUANTITY
VG-4231CA 37.7210M-TGRH3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VG-4231CA 37.7210M-TGRH3
Internal Part NumberEIS-VG-4231CA 37.7210M-TGRH3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesVG-4231CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency37.721MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VG-4231CA 37.7210M-TGRH3
Related LinksVG-4231CA 37, VG-4231CA 37.7210M-TGRH3 Datasheet, Epson Distributor
VG-4231CA 37.7210M-TGRH3 Details Description
Related parts for VG-4231CA 37.7210M-TGRH3
IC OPAMP GP 510KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR SOLDER SLEEVE datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.2PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 909 OHM 1% 10W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 336 I/O 672FBGA datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 3POS datasheet.pdf