Epson VG-4512CA 155.5200M-GGCT0
VG-4512CA 155.5200M-GGCT0 picture photo
Mfg. Part Number
VG-4512CA 155.5200M-GGCT0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 155.52MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
VG-4512CA 155.5200M-GGCT0.pdf
Availability of VG-4512CA 155.5200M-GGCT0
QUANTITY
VG-4512CA 155.5200M-GGCT0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VG-4512CA 155.5200M-GGCT0
Internal Part NumberEIS-VG-4512CA 155.5200M-GGCT0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesVG-4512CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.197" (5.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VG-4512CA 155.5200M-GGCT0
Related LinksVG-4512CA 15, VG-4512CA 155.5200M-GGCT0 Datasheet, Epson Distributor
VG-4512CA 155.5200M-GGCT0 Details Description
Related parts for VG-4512CA 155.5200M-GGCT0
CAP FILM 0.022UF 20% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 54.9OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE CERM 30A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 32K OTP 40DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 8SRT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONNECTOR,PIN,FLATPAQ datasheet.pdf
RES 18K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf