Vicor Corporation VI-20Y-MX-F1
VI-20Y-MX-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-20Y-MX-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W
Datasheet Download
VI-20Y-MX-F1.pdf
Availability of VI-20Y-MX-F1
QUANTITY
VI-20Y-MX-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-20Y-MX-F1
Internal Part NumberEIS-VI-20Y-MX-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)10V
Voltage - Input (Max)20V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15A
Power (Watts) - Manufacture Series15W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max15W