Vicor Corporation VI-21B-CY-F1
VI-21B-CY-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21B-CY-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W
Datasheet Download
VI-21B-CY-F1.pdf
Availability of VI-21B-CY-F1
QUANTITY
VI-21B-CY-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21B-CY-F1
Internal Part NumberEIS-VI-21B-CY-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 195V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)526mA
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21B-CY-F1
Related LinksVI-21B, VI-21B-CY-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21B-CY-F1 Details Description
Related parts for VI-21B-CY-F1
CONN HEADER 2MM SNGL R/A 32POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 9V OUT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
8W FLUORESCENT HANDLAMP 8FT#18-3 datasheet.pdf
FERRITE CORE P 9.8UH T38 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 60POS THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 2000VDC datasheet.pdf
CAP FILM 9.5 NF 10% 2000VDC AXIA datasheet.pdf
180UF 450V 35X25MM 85C 5000H datasheet.pdf