Vicor Corporation VI-21B-IW-F2
VI-21B-IW-F2 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21B-IW-F2
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W
Datasheet Download
VI-21B-IW-F2.pdf
Availability of VI-21B-IW-F2
QUANTITY
VI-21B-IW-F2 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21B-IW-F2
Internal Part NumberEIS-VI-21B-IW-F2
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 195V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.05A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21B-IW-F2
Related LinksVI-21B, VI-21B-IW-F2 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21B-IW-F2 Details Description
Related parts for VI-21B-IW-F2
CAP CER 1UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 28POS R/A DUAL datasheet.pdf
IC MOSFET DVR DUAL 12V 8-SOIC datasheet.pdf
LABEL POLY ON SHEETS 1"X0.375" datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 4.096V 16QFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CABLE 19COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 10% 1.6KV RAD datasheet.pdf