Vicor Corporation VI-21B-MU-S
VI-21B-MU-S picture photo
Mfg. Part Number
VI-21B-MU-S
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W
Datasheet Download
VI-21B-MU-S.pdf
Availability of VI-21B-MU-S
QUANTITY
VI-21B-MU-S Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21B-MU-S
Internal Part NumberEIS-VI-21B-MU-S
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 195V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2.11A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21B-MU-S
Related LinksVI-21, VI-21B-MU-S Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21B-MU-S Details Description
Related parts for VI-21B-MU-S
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
IC BUFFER CLK 5OUT 3.3V 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 1ROW R/A 8POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 30A 125V datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD 4.096V 10MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT INVERTER 14-TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 24V datasheet.pdf
TM3227M004ELBA datasheet.pdf
MICRO 25C S 8" RBW JACKS NI datasheet.pdf
OSC MEMS 38.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf