Vicor Corporation VI-21D-MW-F3
VI-21D-MW-F3 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21D-MW-F3
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W
Datasheet Download
VI-21D-MW-F3.pdf
Availability of VI-21D-MW-F3
QUANTITY
VI-21D-MW-F3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21D-MW-F3
Internal Part NumberEIS-VI-21D-MW-F3
3D ModelVI-2xx-xx-F3.stpVI-2xx-xx-F3.pdf
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 185V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.18A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21D-MW-F3
Related LinksVI-21D, VI-21D-MW-F3 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21D-MW-F3 Details Description
Related parts for VI-21D-MW-F3
RES 750 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
FILTER EMI 100PF 350-500MHZ 5A datasheet.pdf
IC MCU 32K FLASH 2K SRAM 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK PWM TSOT23-6 datasheet.pdf
RES 100 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 6.73"L X 4.76"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf