Vicor Corporation VI-21D-MX-F4
VI-21D-MX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21D-MX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W
Datasheet Download
VI-21D-MX-F4.pdf
Availability of VI-21D-MX-F4
QUANTITY
VI-21D-MX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21D-MX-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21D-MX-F4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 185V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)882mA
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21D-MX-F4
Related LinksVI-21D, VI-21D-MX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21D-MX-F4 Details Description
Related parts for VI-21D-MX-F4
CONVERTER DC-DC 10W 15V SGL datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC DAC 24BIT 192KHZ 8CH 48-LQFP datasheet.pdf
IC POT DUAL ADDRESS 50K 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 250V C0G 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 60A TO247AC datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf