Vicor Corporation VI-21H-IY-F4
VI-21H-IY-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21H-IY-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W
Datasheet Download
VI-21H-IY-F4.pdf
Availability of VI-21H-IY-F4
QUANTITY
VI-21H-IY-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21H-IY-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21H-IY-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 152V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)962mA
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21H-IY-F4
Related LinksVI-21H, VI-21H-IY-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21H-IY-F4 Details Description
Related parts for VI-21H-IY-F4
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 22VC SMB datasheet.pdf
MOTOR GROUND FAULT & INSUL RELAY datasheet.pdf
RES 1.6M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 37, 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
11+11 DIL SMT SKT W POSTS datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
TV 19C 19#20 PIN RECP datasheet.pdf
3,3UF 100V 5X11 datasheet.pdf