Vicor Corporation VI-21H-MW-F3
VI-21H-MW-F3 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21H-MW-F3
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W
Datasheet Download
VI-21H-MW-F3.pdf
Availability of VI-21H-MW-F3
QUANTITY
VI-21H-MW-F3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21H-MW-F3
Internal Part NumberEIS-VI-21H-MW-F3
3D ModelVI-2xx-xx-F3.stpVI-2xx-xx-F3.pdf
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 152V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.92A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21H-MW-F3
Related LinksVI-21H, VI-21H-MW-F3 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21H-MW-F3 Details Description
Related parts for VI-21H-MW-F3
IC DRIVER MOSF LOW SIDE SOT143-4 datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BUFFER CLK 8OUT 3.3V 16-SOIC datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CML HIGH 20PPM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 1HV(15KV) SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 17.5VC SOT-882T datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf