Vicor Corporation VI-21J-MW-S
VI-21J-MW-S picture photo
Mfg. Part Number
VI-21J-MW-S
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W
Datasheet Download
VI-21J-MW-S.pdf
Availability of VI-21J-MW-S
QUANTITY
VI-21J-MW-S Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21J-MW-S
Internal Part NumberEIS-VI-21J-MW-S
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 136V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2.78A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21J-MW-S
Related LinksVI-21, VI-21J-MW-S Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21J-MW-S Details Description
Related parts for VI-21J-MW-S
CONN HEADER 48POS R/A PCB PRSFT datasheet.pdf
IC CAPSENSE AP 16K 2048B 32QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
GREASE CARBON ELEC CONDUCT 2.8OZ datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
IC BATT CHRGR LI-ION 1CELL SOT89 datasheet.pdf
Z TYPE WIRE PUSH ON WIRE MARKER datasheet.pdf
RAM WEAR PLATE datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK R/A 2POS 3.81MM BLK datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 44POS datasheet.pdf