Vicor Corporation VI-21L-CV-F4
VI-21L-CV-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21L-CV-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W
Datasheet Download
VI-21L-CV-F4.pdf
Availability of VI-21L-CV-F4
QUANTITY
VI-21L-CV-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21L-CV-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21L-CV-F4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 128V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)5.36A
Power (Watts) - Manufacture Series150W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21L-CV-F4
Related LinksVI-21L, VI-21L-CV-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21L-CV-F4 Details Description
Related parts for VI-21L-CV-F4
CONN HEADER .100 DUAL STR 16POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 7.62MM datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 12NS 28SOJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOUNTING CHUCK FOR ARMORED FIBER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 200W datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.5V 10W datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf