Vicor Corporation VI-21L-EX-F3
VI-21L-EX-F3 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21L-EX-F3
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W
Datasheet Download
VI-21L-EX-F3.pdf
Availability of VI-21L-EX-F3
QUANTITY
VI-21L-EX-F3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21L-EX-F3
Internal Part NumberEIS-VI-21L-EX-F3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
3D ModelVI-2xx-xx-F3.stpVI-2xx-xx-F3.pdf
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 128V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2.68A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21L-EX-F3
Related LinksVI-21L, VI-21L-EX-F3 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21L-EX-F3 Details Description
Related parts for VI-21L-EX-F3
MOSFET 2P-CH 12V 7.8A 8-SOIC datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 8TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CBL ASSY 4POS SCKT,RA-WIRE 5M datasheet.pdf