Vicor Corporation VI-21L-EY-F4
VI-21L-EY-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21L-EY-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W
Datasheet Download
VI-21L-EY-F4.pdf
Availability of VI-21L-EY-F4
QUANTITY
VI-21L-EY-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21L-EY-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21L-EY-F4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 128V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.79A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21L-EY-F4
Related LinksVI-21L, VI-21L-EY-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21L-EY-F4 Details Description
Related parts for VI-21L-EY-F4
Connector Receptacle 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 35 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
PLUG 6.35MM 3P INSULATED datasheet.pdf
RES SMD 32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BLZP 5.08/19/180LR SN OR BX datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
MICRO 9C P 8" YEL NI datasheet.pdf