Vicor Corporation VI-21N-CY-F1
VI-21N-CY-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21N-CY-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W
Datasheet Download
VI-21N-CY-F1.pdf
Availability of VI-21N-CY-F1
QUANTITY
VI-21N-CY-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21N-CY-F1
Internal Part NumberEIS-VI-21N-CY-F1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 118.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2.7A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21N-CY-F1
Related LinksVI-21N, VI-21N-CY-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21N-CY-F1 Details Description
Related parts for VI-21N-CY-F1
IDC CABLE - MCF40K/MC40G/X datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 500MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC MULTIPLIER 2.0GHZ 16LFCSP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
ANT EMBEDDED PIFA 610 FL datasheet.pdf
RES 3.83 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 1W DO204AL datasheet.pdf