Vicor Corporation VI-21P-EX-B1
VI-21P-EX-B1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21P-EX-B1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W
Datasheet Download
VI-21P-EX-B1.pdf
Availability of VI-21P-EX-B1
QUANTITY
VI-21P-EX-B1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21P-EX-B1
Internal Part NumberEIS-VI-21P-EX-B1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 113.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)5.43A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21P-EX-B1
Related LinksVI-21P, VI-21P-EX-B1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21P-EX-B1 Details Description
Related parts for VI-21P-EX-B1
RES 3.9K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH 24-QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 6 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CABLE DUCT TRAPEZE BRACKET datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
KIT MOUNTING BEZEL 20X4 ABS BK datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.7A 170 MOHM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf