Vicor Corporation VI-21T-MY-B1
VI-21T-MY-B1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21T-MY-B1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W
Datasheet Download
VI-21T-MY-B1.pdf
Availability of VI-21T-MY-B1
QUANTITY
VI-21T-MY-B1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21T-MY-B1
Internal Part NumberEIS-VI-21T-MY-B1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 16.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)7.69A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21T-MY-B1
Related LinksVI-21T, VI-21T-MY-B1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21T-MY-B1 Details Description
Related parts for VI-21T-MY-B1
IC ZERO DELAY CLOCK BUFF 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 128POS R/A GOLD datasheet.pdf
IC TXRX RS-485 LDO/CTRL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 92.9MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 100A D1 datasheet.pdf
FOENC 1U MM 12 SC/PC 300 SLIDING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 6.8K OHM 9SRT datasheet.pdf