Vicor Corporation VI-21V-EY-F2
VI-21V-EY-F2 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21V-EY-F2
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W
Datasheet Download
VI-21V-EY-F2.pdf
Availability of VI-21V-EY-F2
QUANTITY
VI-21V-EY-F2 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21V-EY-F2
Internal Part NumberEIS-VI-21V-EY-F2
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)8.62A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21V-EY-F2
Related LinksVI-21V, VI-21V-EY-F2 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21V-EY-F2 Details Description
Related parts for VI-21V-EY-F2
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC RTC PHANTOM PAR 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M30 18MM NPN NO datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 390K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 92MA 15.1 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
SUSPENDERS TR-329 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V datasheet.pdf