Vicor Corporation VI-21V-IW-F2
VI-21V-IW-F2 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21V-IW-F2
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W
Datasheet Download
VI-21V-IW-F2.pdf
Availability of VI-21V-IW-F2
QUANTITY
VI-21V-IW-F2 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21V-IW-F2
Internal Part NumberEIS-VI-21V-IW-F2
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)17.24A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21V-IW-F2
Related LinksVI-21V, VI-21V-IW-F2 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21V-IW-F2 Details Description
Related parts for VI-21V-IW-F2
25 CONTACT HEADER datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 40DIP datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POT 200 OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 220PF 500V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
IC FPGA 66 I/O 484UBGA datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf