Vicor Corporation VI-21V-MV-S
VI-21V-MV-S picture photo
Mfg. Part Number
VI-21V-MV-S
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W
Datasheet Download
VI-21V-MV-S.pdf
Availability of VI-21V-MV-S
QUANTITY
VI-21V-MV-S Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21V-MV-S
Internal Part NumberEIS-VI-21V-MV-S
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)25.86A
Power (Watts) - Manufacture Series150W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21V-MV-S
Related LinksVI-21, VI-21V-MV-S Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21V-MV-S Details Description
Related parts for VI-21V-MV-S
RES SMD 383K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
IC 3.3/1.8V DUAL MONITOR 8VSSOP datasheet.pdf
RES 942 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 261 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL ACCESSORY datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 537 OHM 0.3W 1% AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 12POS DR LOW P datasheet.pdf
40V, SOT23, PNP low power transistor IC datasheet.pdf
120 dB Range (3 nA to 3 mA) Dual Logarithmic Converter IC datasheet.pdf