Vicor Corporation VI-21V-MW-B1
VI-21V-MW-B1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21V-MW-B1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W
Datasheet Download
VI-21V-MW-B1.pdf
Availability of VI-21V-MW-B1
QUANTITY
VI-21V-MW-B1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21V-MW-B1
Internal Part NumberEIS-VI-21V-MW-B1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)17.24A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21V-MW-B1
Related LinksVI-21V, VI-21V-MW-B1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21V-MW-B1 Details Description
Related parts for VI-21V-MW-B1
RES SMD 634 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 35NS 64TQFP datasheet.pdf
MOD CORD REVERSED 8-8 WHITE 25' datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 6.8A 11 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf