Vicor Corporation VI-21W-EV-F4
VI-21W-EV-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21W-EV-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W
Datasheet Download
VI-21W-EV-F4.pdf
Availability of VI-21W-EV-F4
QUANTITY
VI-21W-EV-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21W-EV-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21W-EV-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)27.27A
Power (Watts) - Manufacture Series150W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21W-EV-F4
Related LinksVI-21W, VI-21W-EV-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21W-EV-F4 Details Description
Related parts for VI-21W-EV-F4
CONN MINI COAX JACK 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
USB CABLE A-B FULL RATED .82M datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 453 OHM 1% AXL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 ACCESSORY datasheet.pdf
IC HIGH-SIDE DVR HS HV 8-MSOP datasheet.pdf
21 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 44.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf