Vicor Corporation VI-21W-IU-F2
VI-21W-IU-F2 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21W-IU-F2
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W
Datasheet Download
VI-21W-IU-F2.pdf
Availability of VI-21W-IU-F2
QUANTITY
VI-21W-IU-F2 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21W-IU-F2
Internal Part NumberEIS-VI-21W-IU-F2
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)36.36A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21W-IU-F2
Related LinksVI-21W, VI-21W-IU-F2 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21W-IU-F2 Details Description
Related parts for VI-21W-IU-F2
RES ARRAY 2 RES 1.6 OHM 0404 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
IC REG BCK 3.3V 0.8A SYNC 8LFCSP datasheet.pdf
LED PMI 1 FLAT ORANGE 230VAC datasheet.pdf
IC SRAM 1M 128X8 5.0V 32-SOJ datasheet.pdf
CAP CER 33PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 20ppm 10pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP POLYMER 820UF 20% 4V T/H datasheet.pdf