Vicor Corporation VI-21W-IX-F4
VI-21W-IX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21W-IX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W
Datasheet Download
VI-21W-IX-F4.pdf
Availability of VI-21W-IX-F4
QUANTITY
VI-21W-IX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21W-IX-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21W-IX-F4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)13.64A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21W-IX-F4
Related LinksVI-21W, VI-21W-IX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21W-IX-F4 Details Description
Related parts for VI-21W-IX-F4
CONN RING 16-22 AWG #6 SOLIS datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE HDMI-DVI .75M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 69.8KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 12A DO4 datasheet.pdf
BIT AUGER QUICK CHANGE 60A-7/8 datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf