Vicor Corporation VI-21X-MX-F4
VI-21X-MX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21X-MX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W
Datasheet Download
VI-21X-MX-F4.pdf
Availability of VI-21X-MX-F4
QUANTITY
VI-21X-MX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21X-MX-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21X-MX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.2V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)14.42A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21X-MX-F4
Related LinksVI-21X, VI-21X-MX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21X-MX-F4 Details Description
Related parts for VI-21X-MX-F4
RES SMD 430 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 3POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
PMI NEON DATALITE RED 22K CYL datasheet.pdf
RES SMD 2.5KOHM 0.01% 1/10W 1505 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf